Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

Úvod » POSTERY » Fotografové » Marek Svoboda

POSTERY / Marek Svoboda

Marek Svoboda a jeho koníček

Seznamte se s Markem Svobodou. Respektive s jeho koníčky, které se krásně doplňují: turistika a fotoaparát.

Co o sobě? Jmenuji se Marek Svoboda, je mi 35 let a jsem z Kyjova. Focení je jeden z mých největších koníčků, dostal jsem se k němu hlavně díky turistice, asi tak před dvaceti lety. Rád jsem chodil do hor, českých i slovenských, a chtěl jsem to vandrování s kamarády mít zdokumentováno i po fotografické stránce. Bral jsem to jako reportáž. Postupně se mi ale focení zalíbilo a pořídil jsem si kinofilmovou zrcadlovku Practica B100 s objektivem 28-70. Časem jsem začal fotit na digitální fotoaparáty a postupně se dopracoval k současné zrcadlovce Canon 60D.

Nejdřív jsem fotil krajinu jako celek – motiv, obloha, ... Časem jsem pořídil teleobjektiv 70-200 a našel jsem zálibu v krajinných detailech, křivkách, liniích. Mé fotografie jsou především z jižní Moravy a okolí. Snažím se krajinu a zátiší zachytit v zajímavém světle, které dodá snímku atmosféru a často i jiný rozměr. Scény se snažím zachytit reálně bez velkých úprav tak, jak v danném okamžiku zrovna působí. Často si vyhlédnu místa na focení a pokud to situace dovolí, tak se na ně vracím v zajímavém světle.

K mým dalším koníčkům patří horské kolo, rád jezdím do přírody a do hor. A často tento koníček spojuji s focením. Rád bych někdy v budoucnu přenesl nejzajímavější fotografie na papír a udělal z nich výstavu.
(publikováno na regionrevue.eu)

Web: www.marapara.cz

Upozornění:
Na všechny fotografie publikované na www.posterizace.cz se vztahují autorská práva. Jejich použití nebo šíření bez vědomí a souhlasu posterizace.cz a autora je nezákonné.


Kvetoucí Morava

Cena 315 Kč (11,97 EUR)Vršatecké letní panoráma

Cena 575 Kč (21,85 EUR)Alladinův koberec

Cena 315 Kč (11,97 EUR)Podvečerní pole

Cena 315 Kč (11,97 EUR)Moravská Sahara

Cena 315 Kč (11,97 EUR)Co se děje v trávě?

Cena 315 Kč (11,97 EUR)Podzim u Moravy

Cena 575 Kč (21,85 EUR)Moravské vlnobití

Cena 315 Kč (11,97 EUR)Jihomoravská D47

Cena 315 Kč (11,97 EUR)